Skip to main content

Zadzwoń

Warszawa i Częstochowa

Co może być lepsze niż relaksujący tydzień w otoczeniu zieleni, wody i zapachu czystego powietrza? Polska to na tyle piękny i malowniczy kraj, że da się tu odpocząć tak fizycznie, jak i mentalnie. Ucieknij od odgłosów miasta, rutyny, problemów, zanurkuj w spokojne życie w objęciach natury. Nie martw się o koronawirusa, anulowane wycieczki, brak hoteli czy zamknięte granice. Bądź tu i teraz, połącz się z naturą. Czego potrzebujesz aby tak się stało? Wynająć kamper w Wypożyczalni Kamperów w Warszawie i jechać na Mazury kamperem. A gdzie dokładnie? Podpowiemy właśnie tu, przedstawiamy Ci plan 5-dniowej wycieczki na Mazury kamperem.

Mazury kamperem Dzień 1

Ostróda – miasto, które leży na Mazurach, w historycznych Prusach Górnych w dawnej ziemi Sasinów. Co warto zobaczyć w Ostródzie? Zamek Krzyżacki z XIV wieku, który jest jednym z najstarszych zabytków w regionie. Amfiteatr położony przy samym jeziorze pod otwartym niebem. A wybór dań w tawernach jest niesamowity.

Kemping KS Sokół – tu możesz zaparkować kampera i kempingować.

Mazury kamperem

Zamek Krzyżacki z XIV wieku

Mazury kamperem Dzień 2

Olsztyn — stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Można tu odpocząć na łonie natury, w pięknych parkach (Park Centralny, Park Podzamcze) i na plaży (Jezioro Ukiel, gdzie w sierpniu organizowany jest muzyczny festiwal Olsztyn Green Festival). A na starówce poczuć spokojny miejski klimat, posiedzieć w pubach i odwiedzić ciekawe restauracje na kolacje. A w czerwcu/lipcu jest możliwość zwiedzenia Pola lawendowego Kawkowo. Wieś znajduje się 20 km od Olsztyna. Kawkowo, to jak Prowansja tylko w Polsce, z niewiarygodnym zapachem lawendy. Jest tu klimatyczny sklepik, gdzie można kupić pamiątki właśnie z lawendy, czy to naturalne mydła, czy masła, a nawet suszone kwiaty.

Gdzie zaparkować kampera? Camping Pirat nr 73 jest jednym z najbardziej znanych kempingów. Położony jest obok jeziora w otoczeniu zieleni i spokoju.

Mazury kamperem

Mazury kamperem Dzień 3

Mrągowo – miasto otoczone jeziorami i pięknymi widokami. A czym się sławi? Piknik Country, który odbywa się tutaj co roku (Warto tam być) oraz Góra Czterech Wiatrów, gdzie rozpościera się widok na jeziora. A zimą jest tam świetny narciarski ośrodek. Z dziećmi będzie dobrym pomysłem odwiedzić Ogrody z pasją, gdzie można dużo poznać, a nawet być częścią festiwalu. Park Linowy Lemur Park, gdzie jest mnóstwo zróżnicowanych przeszkód między drzewami. Przeznaczony dla uczestników w różnym wieku. Można tam spędzić cały dzień. Także dobrze jest jechać na Mazury kamperem. Tym bardziej z dziećmi. Nie musisz być przywiązany do hotelu, i nie musisz daleko wracać, dom jest zawsze obok.

Mazury kamperem

Mazury kamperem Dzień 4

Mikołajki i Park Linowy, który jest znany wszystkim z przedszkola oraz szkoły. Był tam chyba każdy, a kto nie był, to koniecznie musi się tam wybrać. Zajmie to na pewno cały dzień, a odpocząć można nad mazurskim morzem. Słyszeliście o takim? Słoneczne Zdory, to miejsce natury i relaksu. Można tu fajnie spędzić czas, tak rodzina z dziećmi, jak i para na romantycznej wyprawie.

Mazury kamperem Dzień 5

Na koniec wycieczki można pojechać do Giżycka, polskiej stolicy żeglarstwa, gdzie znajduje się warta zobaczenia XIX-wieczna twierdza Boyen czy wieża ciśnień z tarasem widokowym i muzeum. Park Linowy Wiewióra spodoba się tak dzieciom, jak i ich rodzicom.

Przekonaliśmy Cię? Podróż z rodziną, czy z przyjaciółmi, a może nawet i romantyczny wyjazd na Mazury kamperem będzie zawsze dobrym pomysłem. Jeśli jesteś na niego zdecydowany, w naszych wcześniejszych artykułach pisaliśmy, co wziąć ze sobą do kampera oraz jak podróżować w kamperze ze zwierzętami.

Nasza Wypożyczalnia Kamperów Warszawa ma świetne oferty na wszystkie sezony. Zobacz naszą ofertę już teraz i zaplanuj swój wyjazd.