Jak używać kampera, skąd się bierze woda w kamperze oraz prąd, jak się czyści WC w kamperze. Czyli wszystko, o co wstydzisz się zapytać i wiele innych informacji przekażemy ci tu, w tym wpisie.
Ten, kto już jeździł kamperem, ten zna się na wszystkim, ale kto dopiero myśli o tym, aby zacząć swoją przygodę z kamperem, będzie potrzebował informacji na temat serwisu. Dziś przedstawiamy obsługę wyłącznie naszego kampera z Wypożyczalnia Kamperów Warszawa marki FORD ROLLER TEAM 265 TL.
Zalety kampera FORD ROLLER TEAM 265 TL
- Do 5 osób podróżujących
- 5 miejsc do spania
- Pełne wyposażenie
- Autocasco i assistance
- Klasa premium
- Klimatyzacja postojowa
Co jest w zabudowie danego kampera
- Markiza
- Bagażnik rowerowy – 4 rowery
- klimatyzacja postojowa
- dwuosobowe łóżko opuszczane elektrycznie w przedniej części zabudowy
- możliwość przebudowy salonu w łóżko dla jednej osoby
- duża lodówka z zamrażalnikiem THETFORD, gaz/12V/220V
- ogrzewanie, podgrzewanie wody i wentylacja TRUMA C6*
- kuchenka 3 palnikowa THETFORD
- toaleta THETFORD (kaseta posiada koła)
- zbiorniki na wodę czystą i szarą 100/100 ltr
- ogrzewany zbiornik szarej wody
- oświetlenie LED o zmiennym natężeniu
- składany stół w przedniej części zabudowy
- mata termiczna szyb szoferki
- miejsce na dwie butle gazowe
- okno panoramiczne w dachu
- moskitiera drzwi wejściowych
Co wchodzi w cenę wynajmu kampera
- Wyposażenie kuchenne (sztućce, garnki, naczynia, czajnik itp.)
- Mata pod markizę
- Krzesła turystyczne 4 szt.
- Stół turystyczny
- Przetwornica
- Przedłużacz elektryczny
- Wąż do wody i gazu
Za co możemy dopłacić po zwróceniu kampera
- Zwrot brudnego pojazdu (na zewnątrz) – 100 zł
- Zwrot brudnego pojazdu (wewnątrz) – 150 zł
- Opróżnienie toalety chemicznej – 150 zł
- Czyszczenie tapicerki — od 250 zł
- Opłata za tankowanie pojazdu według ceny paliwa jeżeli nie będzie pełny bak
- Zwrot pojazdu po upływie czasu trwania umowy – 60 zł za każdą rozpoczętą godzinę
Pamiętajmy jednak, że kempingować (rozłożyć markizę, gotować i td.) możemy wyłącznie tylko w miejscach do tego przeznaczonych lub dozwolonych dla kempingu. Możesz także przeczytać informacje o tym gdzie wyjechać kamperem zimą.
Obsługa kampera
Teraz znamy już wyposażenie kampera i co wchodzi w cenę, oraz co mamy zrobić, aby nie dopłacać przy zwrocie kampera. Teraz czas na to, jak mamy używać kampera. Rekomendujemy także zobaczyć film Obsługa i serwis kampera.
Zbiornik wody szarej (jest to woda ze zlewu oraz prysznica) mieści się obok drzwi po lewej stronie. Pociągnięciem ręki możemy otworzyć zawór i wypuścić wodę. Ważne — nie zapomnijmy zamknąć zawór. Powyżej mieszczą się kratki od lodówki. Przy myciu kampera ważne jest, aby nie kierować strumienia wody na kratki, żeby nie zalać lodówki.
Toaleta chemiczna — miejsce obok dolnej kratki. Zwalniając blok niebieskiego koloru, możemy wyjąć kasetę. Po naciśnięciu przycisku niebieskiego koloru możemy skierować rurę, która wychodzi z kasety, do ubikacji i wypróżnić naszą kasetę. Jest to proste i łatwe w użyciu. Kasetę trzeba wymieniać co 2-3 dni, lub kiedy czujemy zapach w kamperze. Także obok samej toalety mamy czytnik, który pokazuje 2 kolory, zielony i czerwony. Właśnie na czerwonym już mamy wymienić kasetę. Upewnijmy się, czy jest zamknięta po wymianie. Bo dużo jest chętnych, którzy mogą chcieć sobie wypożyczyć ją na stałe. =)
Mamy także drzwi bagażowe, jak z lewej, tak i z prawej strony. Jest tam sporo miejsca, gdzie możemy wziąć tyle rzecz, ile zmieścimy. Tam znajdziemy drabinkę do łóżka, stolik, 4 krzesła, przedłużacz oraz korbę do markizy. Markiza otworzy się w bardzo prosty intuicyjny sposób.
Po lewej stronie mamy luk na 2 butle gazu. W cenie jest wyłącznie jedna butla gazu. Gazowa jest kuchenka w kuchni, lodówka oraz bojler. Zalecamy na dłuższy czas dokupić sobie jeszcze jedną butlę gazu. Mamy także gniazdo zasilania, gdzie możemy doładować nasz akumulator na dalszą jazdę.
Od razu obok mamy zbiornik na wodę czystą, na 120 litrów. Należy na bieżąco zmieniać wodę, co 2-3 dni. Można ją wymienić na stacjach benzynowych. Rekomendujemy także mieć wodę do gotowania oraz picia w osobnych butelkach. Zbiornik paliwa znajduje się po stronie kierowcy — kiedy otworzymy drzwi, to zobaczymy go.
Jedno łóżko mamy z tyłu samochodu. Możemy go oddzielić za pomocą drzwi zrobić zamykany pokój. Łóżko możemy donieść wyżej lub niżej z luku bagażowego. Drugie łóżko znajdziemy nad jadalnią. W jadalni mamy fotele ze stolikiem oraz 5 miejsce. Pod fotelem mieście się zbiornik z wodą czystą. Fotele z przodu są obrotowe, co jest bardzo wygodne, kiedy usiądziesz na kolację z kolegami czy rodziną. Można nawet zrobić imprezę, miejsca starcze na wszystkich.
Sam pojazd jest wyposażony w tempomat oraz kamerę cofania. W środku pojazdu znajdziemy panel sterowania. Możemy tam zobaczyć informacje o ładowaniu samochodu, temperaturę zewnętrzną, poziom wody czystej oraz szarej, napięcia akumulatora. Możemy także włączyć oświetlenie i wodę. Obok mamy włącznik do ogrzewania wody i powietrza. Lodówkę ładuje się od zasilacza, akumulatora oraz gazu.
Rekomendujemy także zobaczyć film serwis i obsługa kampera.
Już wiesz, jak jest wyposażony kamper oraz na czym polega życie w nim. Serwis i obsługa kamera nie są ciężka. Dla kogoś może to być niezbyt komfortowe, a ktoś postanowi w nim żyć całe życie. Jest to indywidualna decyzja, czy kupi się lot i weźmie tylko plecak, a na miejscu już ogarnie sobie nocleg. Czy wynajmie się kampera z możliwością robić przystanek gdzie zechce, bez powrotu do hotelu. Nasza Wypożyczalnia kamperów Warszawa rekomenduje zdobyć takie doświadczenie jak podróż kamperem. I proponuje dość dobrą ofertę, zapoznaj się z nią: Oferta.