Skip to main content

Zadzwoń

Warszawa i Częstochowa

Szwajcaria to piękny kraj o każdej porze roku. Bardzo drogi kraj, ale krajobrazy są tego warte. Blisko sto czterotysięczników, liczne wodospady, a jeden z nich jest największym w Europie – Rheinfall, jeziora oraz zamki i miasteczka średniowieczne zapewniają wrażenia czegoś magicznego i pięknego. Co nam przychodzi na myśl, kiedy mówimy o Szwajcarii? Zegarki, ser oraz czekolada. I jeszcze Alpy. Piękne i potężne góry. Wybierając się kamperem na narty do Szwajcarii musisz pamiętać o ciężkich warunkach drogowych. Będą niespodziewane opady śniegu, jak i gołoledź. Jednak z naszą Wypożyczalnia Kamperów Warszawa nie musisz się martwić o opony dobrej jakości. Nasz Kamper jest wyposażony we wszystko co potrzebne. Jedynie, nie zapomnij wrzucić nart i termosu do gorącej herbaty.

Kamperem na narty do Szwajcarii

Zalety wyjazdu kamperem na narty

  • Szwajcarskie hotele są bardzo drogie. Koszt za 1 noc może być wydatkiem w granicy 1500 zł. Szwajcaria to nie jest tani kraj. Tym bardziej w tak wysoki sezon, jakim jest zima. Wyjazd kamperem na narty pozwoli ci zaoszczędzić na noclegu oraz restauracjach.
  • Jesteś wolny i niezależny w podróżowaniu. Nie musisz jechać tam, gdzie mówi tobie przewodnik albo biuro podróży. Sam wybierasz trasę i jedziesz, robisz przystanki kiedy i gdzie chcesz.
  • Możliwość zmiany planów w każdym momencie. Przyjechałeś na miejsce, a ktoś doradził tobie coś lepszego lub ciekawszego? Wybierasz więc najlepszą trasę i ruszasz. A jak nie uda ci się wyjechać dziś, to zostań jeszcze na jeden dzień i wyjedź następnego – nie ma tu żadnych problemów, skasowanych rezerwacji czy poszukiwania nowego noclegu.
  • Śniadania jak i kolacje możesz jeść na świeżym powietrzu codziennie. Trzeba tylko rozłożyć sobie stolik z krzesłami i przygotować potrawy w pełni wyposażonej kuchni w kamperze. Masz także możliwość gotować na ognisku czy zrobić grilla. Jest to bardzo wygodne kiedy w każdej chwili masz obok siebie swój dom na kółkach, wszędzie czujesz się jak w domu.
  • Możesz zabrać tyle bagażu ile tylko zechcesz. Rowery, narty, wszystko co potrzebujesz i czego nie potrzebujesz, ale może się przyda później, najważniejsze aby nie przeładować samochodu. Większości z tych rzeczy nie dasz rady zabrać samolotem lub zwykłym samochodem.

Gdzie zaparkować kampera?

Kiedy wyjeżdżasz kamperem na narty powstaje pytanie gdzie go tam zaparkować. Kamper jest traktowany jako samochód osobowy, tym samym możemy zaparkować kampera tam, gdzie można to zrobić zwykłym samochodem. Można to zrobić jednego dnia na parkingu z widokiem na Alpy, a w kolejnym dniu zaparkować obok pięknego pałacu, czy jeziora. Kempingować jednak można tylko w odpowiednich na to miejscach – na specjalnie wydzielonych miejscach parkingowych dla kempingów. Zazwyczaj są one płatne i strzeżone.

Kamperem na narty do Szwajcarii

Zabroniono parkować kampera w następujących miejscach:

  • Rezerwaty przyrody
  • Parki narodowe
  • Rezerwy łowickie

Najlepiej zapytać w administracji urzędu miasta gdzie znajdują się pola kempingowe lub gdzie można po prostu zaparkować i nocować w kamperze. Każdy szwajcarski kanton i gmina ma swoje własne prawne zakazy.

Co zwiedzić w Niemczech jadąc kamperem na narty do Szwajcarii

Jadąc kamperem na narty cała droga zajmuje około 14-15 godzin, nie licząc przystanków. Pierwszy można będzie już zrobić gdzieś na wjeździe do Niemiec. Może to być Campingplatz Wostra (An d. Wostra 7, 01259 Dresden, Niemcy). A w kolejnym dniu wybrać się w stronę Drezna.

W Dreźnie mamy dużo atrakcji. Tarasy Brühla, Widok Canaletto, Großer Garten, Drezdeńska kolejka parkowa i wiele innych. Warto spędzić tu trochę czasu.

Kolejnym przystankiem może być miasto Stuttgart, możemy tam też zrobić drugi nocleg w Camping Cannstatter Wasen (Mercedesstraße 40, 70372 Stuttgart, Niemcy). Możemy tu zwiedzić Zamek Lichtenstein, Zamek Hohenzollern, Schlossplatz, Old Castle, Muzeum historii marki Mercedes, Pałac Ludwigsburg.

Co odwiedzić w Szwajcarii jadąc kamperem na narty

Pomocny w planowaniu wycieczki kamperem na narty do Szwajcarii będzie portal, który także jest tłumaczony i na polski język myswitzerland.com.

Schaffhausen – niewielkie klimatyczne miasto położone na granicy z Niemcami, nad Renem. Jego atrakcją jest przełom rzeki, który tworzy potężny, największy w Europie, wodospad. Odwiedzić także można zamek Munot. Zurych – miasto bankierów i jedna z jego ulic – ulica Bahnhofstrasse, gdzie możemy spróbować przepysznej czekolady czy odwiedzić ekskluzywne butiki. Polecamy również przejażdżkę wokół jeziora zuryskiego, widoki są niezapomniane.

Jezioro Bodeńskie, gdzie otworzy się niesamowity widok na Alpy. Leżę te jezioro na granicy 3 państw (Austrii, Niemiec i Szwajcarii) i jest największym jeziorem środkowej Europy.

Następny nocleg można zrobić sobie w Camping au Lac Ringgenberg AG (Seestrasse 69, 3852 Ringgenberg, Szwajcaria). Ten plac dla kamperów jest położony nad brzegiem pięknego jeziora Brienz, w otoczeniu gór, a tuż obok znajduje się Interlaken – piękne miasto z dwoma jeziorami. Szwajcaria nie posiada morza, ale ma bardzo dużo jezior i jest bardzo bogata w zapierające dech w piersiach widoki. Top of the Ice Magic to główne lodowisko, położone przy parku Hohematte i warto je odwiedzić. Teren narciarski znajduje się 20 km od Interlaken. I to tylko mały kawałek tych miejsc, którymi można się zachwycić.

Valais – kanton w południowej Szwajcarii. Jest to najatrakcyjniejsze miejsce w Szwajcarii. Tu można zrobić nocleg w Rive-Bleue (Camping de passage, 1897, Szwajcaria). Piękne widoki gór oraz liczne ośrodki narciarskie Valais – jest ich tu około 43. Znajdziemy tu bardzo dużo atrakcji, szczególnie zimą. Na pewno nudy nie będzie.

Kamperem na narty do Szwajcarii

Jak jeszcze zastanawiasz się nad wynajęciem i wyjazdem kamperem na narty do Szwajcarii, skontaktuj się z Wypożyczalnia Kamperów Warszawa i dowiedz się o ofertę, którą proponuje wypożyczalnia i dostępne terminy na sezon zimowy 2021/2022. Kupuj odzież narciarską, łyżwy i jedź pokonywać góry!